پس از دریافت ایمیل، پیامک یا تماس رایتل، برای تکمیل ثبت نام، تا مدت معین اعلام شده فرصت خواهید داشت. با اتمام این مهلت، امکان تکمیل ثبت نام برای شما وجود ندارد و شماره پیگیریتان غیر فعال و برای متقاضی دیگری فعال خواهد شد. در ادامه، مراحل تکمیل ثبت نام، توضیح داده می‌شوند.

مرحله 1:
به منظور تکمیل ثبت نام و پرداخت هزینه سیم کارت خود، در صفحه اصلی وب سایت رایتل، به نشانی www.rightel.ir، روی گزینه تکمیل ثبت نام در منوی ثبت نام و خرید یا لینک تکمیل ثبت نام کلیک کنید.

مرحله 2:
در این مرحله، وارد صفحه اول تکمیل ثبت نام می‌شوید. روی دکمه تکمیل ثبت نام کلیک کنید. برای ورود به بخش تکمیل ثبت نام، کد ملی، کد پیگیری و کد امنیتی از شما خواسته می‌شود. این سه کد را وارد، و دکمه ورود به سیستم را کلیک کنید. در صورتی که کد پیگیری رایتل را فراموش کرده¬اید روی لینک "کد پیگیری را فراموش کرده‌ام" کلیک کنید، و اطلاعات لازم را وارد نمایید. کد پیگیری، به نشانی ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مرحله 3:
در این مرحله می توانید اطلاعات خود را بازبینی و در صورت نیاز آنها را ویرایش نمایید. پس از ورود به قسمت بازبینی اطلاعات، مشخصاتی را که در فرم وارد شده است، بررسی و در صورت لزوم، اصلاح نمائید. در این قسمت شما می توانید اطلاعات مربوط به نشانی، کد پستی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین تحصیلات، شغل و پست الکترونیکی را تغییر دهید و دکمه ثبت تغییرات را کلیک کنید تا تغییرات درخواستی شما اعمال گردد. اگر اطلاعات پایه، شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره شناسنامه، نام پدر، جنسیت، ملیت، و یا تاریخ تولد اشتباه باشد، می‌توانید با خدمات مشتریان تماس بگیرید. توجه بفرمایید که در این قسمت نوع سیم کارت شما در بالای اطلاعات شخصی مشخص شده است. پس از اطمیمنان از صحت اطلاعات وارد شده، روی گزینه بعدی کلیک کنید.

مرحله 4:
در این صفحه، شرح سیم‌کارتی که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اید نشان داده می شود. پس از اطمینان از صحت مندرجات، دکمه "بعدی" را کلیک کنید.

مرحله 5:
شما در این صفحه می‌توانید روش دلخواه پرداخت را مشخص بفرمایید. پرداخت به دو روش ممکن است.
پرداخت آنلاین از طریق کلیه بانکهای عضو شبکه شتاب:
در صورت انتخاب این گزینه، صورتحساب نهایی به شما نمایش داده می‌شود و در صورت تایید، باید مبلغ قابل پرداخت را از طریق ورود به دروازه پرداخت بانک عامل و با یکی از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. برای پرداخت آنلاین، دکمه بعدی را کلیک کنید تا وارد دروازه پرداخت بانک عامل شوید. جهت پیگیریهای بعدی، کد مرجع تراکنش انجام شده توسط بانک عامل را نزد خود نگه دارید.
پرداخت حضوری از طریق کلیه شعب بانک ملت:
اگر مایل به پرداخت حضوری از طریق بانک ملت هستید، گزینه دوم روش پرداخت را انتخاب نمایید. در این مرحله اطلاعات شناسه واریز، شماره حساب و مبلغ قابل پرداخت و چگونگی پرداخت حضوری برای شما نمایش داده میشود.