سرويس رومينگ بين الملل

چمدان‌های خود را آسوده ببنديد...
ازآنجا که امروزه سفر به بخش جدايی ناپذير زندگی انسان‌ها تبديل شده‌است، دسترسی هميشگی به خدمات ارتباطی نقش و جايگاه ويژه‌ای برای افراد يافته است. بدين منظور رايتل کوشيده‌است تا با افزايش پوشش شبکه در خارج از کشور، با استفاده از سرويس رومينگ بين‌المللی، برای مشترکين خود امکان استفاده از خدمات رايتل را با تعرفه‌های مناسب فراهم آورد. با سرويس رومينگ بين‌المللی رايتل، نيازی به خريد سيم‌کارت کشور ميزبان نخواهد بود و استفاده‌کنندگان از اين سرويس می توانند از سيم‌کارت خود برای برقراری و دريافت تماس و پيامک در کشورهای طرف قرارداد استفاده نمايند.
در حال حاضر امکان استفاده از تمام سيمکارت های رايتل در کشورهای آذربایجان ،ارمنستان، افغانستان، امارات متحده عربی، ایالات متحده، ایتالیا، فرانسه، سوئد، ترکیه، هند، لبنان وعراق، عربستان و ... فراهم شده است و به‌زودی با گسترش شبکه رومينگ بين المللی، در اقصی نقاط جهان امکان استفاده از اين سرويس برای مشترکين مهيا خواهد شد.

همچنین سرویس رومینگ بین الملل LTE خدمتی است که به واسطه آن مشترکین رایتل برای اولین بار می­توانند از خدمات نسل چهارم (علاوه بر خدمات نسل دوم و سوم) در شبکه اپراتورهای طرف قرارداد در کشورهای آفریقای جنوبی، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، ایرلند، ترکیه، چک، رومانی، آذربایجان و مالزی استفاده نمایند و به‌زودی در اقصی نقاط جهان امکان استفاده از این سرویس فراهم خواهد شد.

ويزگی ها و مزايا

 • تمامی مشترکين رايتل، امکان استفاده از اين سرويس را در هر يک از کشورهای تحت پوشش رايتل دارند. اين سرويس در حال حاضر برای کليه مشترکين رايتل به‌طور پيش فرض فعال می باشد.
 • در هنگام استفاده از سرويس رومينگ بين المللي رايتل در خارج از کشور، افراد تماس گيرنده با شما از داخل کشور (ايران) نياز به تغيير در شماره ندارند و امکان برقراری تماس با شماره رايتلی شما بدون نياز به شماره گيری کد کشور مقصد، فراهم است.
 • با توجه به اينکه سرويس رومينگ بين المللی برای سيم‌کارت‌های اعتباری، دايمی و ديتا به‌طور پيش فرض فعال است، هنگام ورود به محدود‌ه آنتن‌دهی يکی از کشورهای طرف قرارداد، اين سرويس به‌طور خودکار فعال می شود.( درصورت عدم فعال‌سازی خودکار، گوشی خود را خاموش و روشن فرماييد.)
 • در نقاط مرزی کشور، همواره احتمال همپوشانی شبکه اپراتور داخلی با شبکه اپراتور کشور همسايه وجود دارد؛ بنابراين از تحت پوشش بودن شبکه رايتل يا ساير اپراتورهای داخلی در حالت رومينگ ملی، بر روی دستگاه مورد استفاده خود اطمينان حاصل فرماييد.
 • امکان استفاده از کليه کدهای دستوری در حالت رومينگ بين المللی ميسر است.

نحوه شماره‌گيری در زمان استفاده از سرويس رومينگ بين المللی:

 • شماره‌گيری موبايل:
  00 + کدکشور + شماره موبايل بدون صفر ابتدايی
  مثال *********00989
 • شماره‌گيری تلفن ثابت:
  00 + کدکشور + کدشهر+ شماره ثابت
  مثال: شماره ثابت (تهران) ********009821

*جهت کسب اطلاعات بيشتر در مورد تنظيمات رومينگ به صفحه راهنمای تنظيمات رومينگ مراجعه نماييد.
*جهت کسب اطلاعات بيشتر در مورد هزينه های رومينگ به صفحه تعرفه رومينگ بين الملل مراجعه نماييد.