نمایش محتوای وبی

سیم کارت دایمی رایتل اولین سیم کارت دایمی نسل سوم (3G) کشور با پیش شماره 0920 است که امکان ارایه خدمات پیشرفته‌ای همچون تماس تصویری، اینترنت پرسرعت، کنفرانس صوتی و پیام چند رسانه‌ای، خدمات ارزش افزوده و ... را برای مشتریان فراهم می‌آورد.
با استفاده از این نوع سیم کارت :

  • دیگر نگران خرید شارژ و کمبود اعتبار نخواهید بود.
  • به راحتی می‌توانید صورتحساب خود را علاوه بر روش‌های متداول پرداخت از طریق پرتال مدیریت حساب کاربری رایتل نیز تسویه نمایید.

لازم به ذکر است سقف مکالمه مجاز دوره‌ای (دو ماهه) برای سیم کارت‌های دایمی رایتل 600,000 ریال است. سیم‌کارت‌های رایتل در قطع عادی، نانو و سیم‌کارت‌های دو پانچ ارایه می‌شوند که هر یک با دستگاه‌های خاصی سازگارند. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه اندازه سیم کارت ها مراجعه نمایید.
جهت اطلاع از سازگاری گوشی و یا تبلت خود با فناوری 3G به صفحه زندگی هوشمند در بخش خدمات مشتریان مراجعه فرمایید.

مهلت استفاده از هدایای آغازین

مدت اعتبار کلیه هدایا 30 روز است، که پس از اولین استفاده از سیم کارت محاسبه می گردد. لازم به ذکر است که پس از اتمام مدت اعتبار، هدایای مذکور قابل استفاده نخواهند بود. در صورت عدم استفاده از سیم کارت پس از 60 روز از تاریخ ثبت نام، هدایای فوق منقضی می گردد.
توجه: استفاده از کلیه هدایای بسته آغازین (شامل مکالمه، پیامک، و اینترنت) تنها در مناطق تحت پوشش شبکه نسل سوم رایتل (3G) امکان پذیر است؛ در مناطق خارج از پوشش دهی رایتل، استفاده از خدمات پایه، شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت تحت پوشش خدمت رومینگ ملی (شبکه نسل دوم / 2G اپراتورهای میزبان) و مطابق تعرفه‌های عادی شبکه رایتل (خارج از بسته) میسر است. جهت اطلاع از بسته های آغازین به صفحه فروش عادی سیم‌کارت دایمی مراجعه نمایید.

تعرفه خدمات سیم کارت دایمی

تعرفه مصرف عادی (خارج از بسته) خدمات سیم کارت دایمی، به ترتیب مندرج در جدول زیر محاسبه می شود.

تعرفه عادی سیم کارت دایمی
خدمات واحد قیمت قیمت (ریال)
تماس صوتی درون شبکه ریال / دقیقه* 499
تماس صوتی برون شبکه ریال / دقیقه* 625
تماس تصویری ریال / دقیقه* 1,495
پیامک فارسی ریال / پیامک** 99
پیامک انگلیسی ریال / پیامک** 230
پیام چندرسانه ای درون شبکه ریال / پیام چندرسانه ای 400
اینترنت 3G ریال / کیلوبایت 0.5
اینترنت 2G (در حالت رومینگ ملی) *** ریال / کیلوبایت 0.35

* مبنای محاسبه تعرفه کلیه تماس ها بر اساس تعرفه ثانیه‌ای خواهد بود.
** براساس مصوبه قانون بودجه سال 1394 مجلس شورای اسلامی از تاریخ 94/01/01 ، به هزینه هر پیامک مبلغ 10 ریال اضافه شده و به حساب درآمد عمومی ردیف 160154 نزد خزانه‌داری کل‌ کشور واریز خواهد شد.
*** در حالت رومینگ ملی، کیفیت ارایه خدمات، مطابق سطح کیفیت خدمات اپراتور میزبان خواهد بود. بنابراین، سرویس اینترنت دریافتی در این مناطق نیز مطابق ویژگی‌های اینترنت GPRS/EDGE (نسل دوم) می باشد.

روش های خرید بسته های اینترنت و پیامک

شما، مشترک سیم کارت دایمی رایتل می توانید از طرق زیر، اقدام به خرید بسته های اینترنت و پیامک اقدام نمایید:

روش های استعلام بدهی

روش های پرداخت صورت حساب

کدهای دستوری قابل استفاده سیم کارت دایمی

کد دستوری توضیحات
*142# دسترسی به منو های درخواست بسته و مشاهده بسته های موجود
*142*1*1*1# بسته های اینترنت با سرعت پایه
*142*1*1*3# بسته های اینترنت با سرعت حرفه ای
*142*1*2# بسته های پیامک
*140#
*144*1#
مشاهده اعتبار
*144# گزارش حساب
*144*2# گزارش بسته های اینترنت
*144*3# گزارش بسته های پیامک
*144*4# گزارش بسته های تماس
*130# سرویس ها
*130*1# سرویس دوستان و خانواده
*130*2# سرویس تماس های از دست رفته
*444# سرویس به جای من
*142*1*4# آنتی ویروس

چرخه عمر سیم کارت دایمی

ردیف وضعیت توضیح
1 فعال پس از خرید سیم کارت فعال است.
2 قطع یک طرفه در صورتی که مشترک به سقف اعتبار خود برسد و یا یک دوره قبض با مبلغ بالای 200,000 ریال را پرداخت ننماید، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. سیم کارت یک طرفه تنها می تواند مکالمه صوتی، مکالمه تصویری، پیامک و پیام چند رسانه ای را دریافت نماید.
امکان تماس با مرکز تماس رایتل و تلفن های اضطراری برای سیم کارت یک طرفه وجود دارد. مشترک در صورت پرداخت صورت حساب میان دوره یا صورت حساب پایان دوره از حالت قطع یک طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
3 قطع دوطرفه در صورتی که مشترک به مدت 14 روز مداوم در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دوطرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می تواند با پرداخت صورت حساب میان دوره خود از حالت قطع دوطرفه به فعال تبدیل شود. در مواردی همچون مفقودی، سرقت یا درخواست مشترک از مرکز تماس ، امکان قطع دوطرفه سیم کارت نیز وجود دارد.
4 منقضی در صورتی که مشترک به مدت 730 روز متوالی در حالت قطع دوطرفه باقی بماند، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. همچنین در صورت عدم استفاده مشترک به مدت 365 روز متوالی از سیم­کارت خود و عدم پرداخت آبونمان، سیم­کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم­کارت، مشترک می­تواند ظرف مدت 180 روز و با مراجعه به یکی فروشگاه های رایتل و پرداخت مجدد مبلغ سیم­کارت به وضعیت فعال بازگردد.
5 بازیافت در صورتی که سیم کارت، 5 سال متوالی در وضعیت منقضی باقی بماند، سیم کارت وی بازیافت و قابل واگذاری به غیر خواهد بود.