سرویس رومینگ بین الملل LTE ، در کدامیک از کشورها و اپراتورها، قابل استفاده می باشد؟

جهت مشاهده لیست کشورها و اپراتورهایی که در حال حاضر سرویس رومینگ بین الملل LTE در آنها قابل استفاده می باشد به صفحه تعرفه " رومینگ بین الملل" مراجعه نمایید.

نحوه محاسبه هزینه های تماس و اینترنت در رومینگ بین الملل به چه صورت است؟

در هنگام استفاده از این سرویس، هزینه تماس بر مبنای دقیقه محاسبه می‌گردد. به عبارتی برای تماس‌های کمتر از 60 ثانیه، هزینه یک دقیقه تماس محاسبه می‌شود و مبنای محاسبه هزینه اینترنت، هر 50 کیلوبایت می­­باشد ( موارد استثنا در صفحه https://www.rightel.ir/int-tariff مشخص شده اند).

چگونه می توان سرویس رومینگ بین الملل را بر روی گوشی/ دستگاه، فعال نمود؟

این سرویس به‌صورت پیش فرض برای کلیه مشترکین رایتل، فعال می‌باشد و هیچ‌گونه هزینه اولیه‌ای نخواهد داشت. درصورت عدم فعال‌سازی خودکار، لازم است مشترک گوشی خود را خاموش و روشن نماید.

جهت مشاهده نحوه جستجوی دستی شبکه اپراتور مورد نظر بر روی سیم­کارت رایتل یا انجام تنظیمات سرویس رومینگ برای استفاده از اینترنت، به صفحه «راهنمای تنظیمات» در وبسایت رایتل مراجعه نمایید.

سرویس رومینگ بین الملل چیست؟

سرویس رومینگ بین­الملل، سرویسی است که با استفاده از آن، نیازی به خرید سیم‌کارت کشور میزبان نخواهد بود و استفاده‌کنندگان از این سرویس می‌توانند از سیم‌کارت خود برای برقراری و دریافت تماس، پیامک و سرویس اینترنت در کشورهای طرف قرارداد استفاده نمایند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه تعرفه «رومینگ بین‌الملل» در وب­سایت رایتل مراجعه نمایید.

آیا با روشن کردن گوشی در حالت رومینگ بین¬الملل، از اعتبار سیم‌کارت مشترک کسر می‌گردد؟

خیر، با روشن کردن گوشی در حالت رومینگ، چنانچه مشترک از سرویس‌های تماس، ارسال پیامک یا اینترنت همراه استفاده نکند، هیچ مبلغی از ایشان کسر نخواهد شد.

در صورت حضور مشترک در هر یک از کشورهای تحت پوشش رایتل، چگونه می توان از تعرفه‌های رومینگ بین الملل مطلع شد؟

 جهت اطلاع از تعرفه‌های رومینگ بین‌المللی، می‌توان به صفحه «تعرفه رومینگ بین­ الملل» در وب­سایت رایتل مراجعه و یا با شماره 00989202000000  تماس حاصل نمود.

چگونه می توان از فعال شدن ناخواسته سرویس رومینگ بین الملل در مناطق مرزی جلوگیری کرد؟

 

در نقاط مرزی کشور، همواره احتمال همپوشانی و قرارگیری در شبکه اپراتورهای کشورهای همسایه وجود دارد. از این رو جهت جلوگیری از اعمال هزینه­های ناخواسته، از قرار داشتن در شبکه رایتل یا سایر اپراتورهای داخلی، بر روی دستگاه مورد استفاده، اطمینان حاصل نمایید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات رومینگ به صفحه «فعال/ غیرفعال سازی رومینگ » مراجعه نمایید.

چگونه می توان جهت استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل، اعتبار سیم کارت را افزایش داد؟

روش های زیادی جهت افزایش اعتبار سیمکارت وجود دارد. به طور مثال، مشترکین سیم­کارت­های اعتباری و دیتا، در صورت نیاز به افزایش اعتبار، می‌توانند به صفحه « افزایش اعتبار» وب‌سایت رایتل مراجعه و سیم­کارت خود را شارژ نمایند.

مشترکین سیم­کارت دایمی، به‌منظور جلوگیری از قطع یک­طرفه و افزایش سقف اعتبار خود، می‌توانند با ورود به سامانه "رایتل من"، یا نرم افزار کاربردی "رایتل من"،قسمت "مدیریت سقف اعتبار"،  سقف اعتبار خود را تا مبلغ 8.600.000ريال افزایش دهند.

جهت مشاهده کلیه روش های افزایش اعتبار و پرداخت صورتحساب به قسمت "نرخ ها، پرداخت ها و افزایش اعتبار" در پرسش های متداول وب سایت، مراجعه نمایید.

نحوه شماره‌گیری در زمان استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی چگونه است؟

 شماره‌گیری موبایل:

 + 00کدکشور + شماره موبایل بدون صفر ابتدایی

مثال ******** ۰۰۹۸۹۲

 

شماره‌گیری تلفن ثابت:

00+کد کشور+کد شهر+ شماره ثابت

مثال: شماره ثابت (تهران) ******** ۰۰۹۸۲۱

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات اینترنت رومینگ به صفحه «فعال/ غیرفعال سازی دیتای رومینگ » مراجعه نمایید.

.

آیا امکان استفاده از کدهای دستوری در حالت رومینگ بین الملل میسر است؟

بله، در حال حاضر امکان استفاده از کلیه کدهای دستوری در حالت رومینگ بین­الملل وجود دارد.