تنظیمات گوشی، تبلت یا مودم جهت اتصال به نسل چهارم(4G) چگونه است؟

تنظیمات تبلت‌ و گوشی‌های همراه برای نسل چهارم (4G) همانند تنظیمات نسل سوم (3G) است و جهت استفاده از اینترنت نسل چهارم کافیست در بخش تنظیمات دستگاه، حالت شبکه روی یکی از گزینه‌های 4G only یا Prefer LTE یا (auto connect) 4G/3G/2G تنظیم و پس از ایجاد و فعال‌سازی APN، گزینه اتصال داده‌ها فعال شود. در صورت تمایل، می‌توانید به صفحه «راهنمای اتصال به شبکه رایتل» در وب‌سایت رایتل، مراجعه و نحوه انجام تنظیمات را گام به گام و به صورت تصویری مشاهده کنید. در مودم بهتر است مشترک گزینه 4G preferred را انتخاب کند تا در صورت نبود پوشش نسل چهارم، به‌ صورت خودکار وارد شبکه نسل سوم شود. در صورت انتخاب گزینه 4G only یا LTE only و نبود پوشش نسل چهارم، دستگاه خارج از سرویس می‌شود و در صورت قرار گرفتن در محدوده 4G، دستگاه به‌صورت خودکار نسل چهارم را جستجو می‌کند. 

خدمات نسل چهارم رایتل در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟

در حال حاضر خدمات نسل چهارم رایتل در تمامی شهرهای کشور در دسترس مشترکین قرار دارد. جهت اطلاع از این مناطق می‌توانید به صفحه "نواحی تحت پوشش" در وب‌سایت رایتل یا اپلیکیشن رایتل‌من مراجعه کنید.

آیا کلیه گوشی‌های نسل سوم (3G) با خدمات ارایه شده در نسل چهارم (4G) سازگار می‌باشند؟

برای استفاده از شبکه نسل چهارم، گوشی های موبایل باید سازگار با تکنولوژی نسل چهارم(4G) باشند.

جهت اطمینان از این قابلیت، می توانید مدل گوشی خود را در صفحه «زندگی هوشمند» جستجو کنید و یا به یکی از روش های زیر عمل نمایید:

  • جستجوی مدل گوشی در وبسایتهایی معتبر که مشخصات گوشی را ثبت می‌نمایند.

  • تنظیمات گوشی و قابلیت انتخاب نسل چهارم برای جستجوی دستی و خودکار

  • اطلاعات درج شده در دفترچه راهنما

آیا برای اتصال به شبکه نسل چهارم، لازم است سیم‌کارت‌های فعلی رایتل تعویض گردند؟

خیر. تمامی سیم‌کارت‌های رایتل قابلیت پشتیبانی از نسل سوم و چهارم را دارا می‌باشند.

4G چیست و چه مزایایی دارد؟

نسل چهارم شبکه تلفن همراه که به عنوان جدیدترین فناوری ارتباطات سیار در کشور شناخته می­شود، تجربه کاربری متمایزی را برای کاربران تلفن همراه و اینترنت به ارمغان آورده است. شبکه های مبتنی بر این فناوری مبتنی بر پروتکل اینترنت (IP) بوده و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی امکان ارایه پهنای باند با سرعت بسیار بالاتر از نسل­های قبلی را برای مشترکین رایتل فراهم نموده است. سرعت دانلود در شبکه  LTE معادل حداکثر Mbps 150 و سرعت آپلود Mbps 50 در نسخه های دیگر این نسل از شبکه، این سرعت افزایش می یابد . البته بسته به تعداد کاربرانی که به طور همزمان در یک منطقه جغرافیایی از اینترنت استفاده می کنند، سرعت تغییر می کند.

آیا کلیه بسته‌های اینترنتی رایتل در شبکه نسل چهارم (4G) قابل استفاده است؟

بله، مشترکین رایتل با خرید کلیه بسته‌های اینترنتی فعلی با همان حجم و تعرفه و بدون پرداخت هزینه اضافی می‌توانند از سرعت و کیفیت بالاتر شبکه نسل چهارم رایتل بهره‌مند شوند.

آیا پس از انجام تنظیمات، نشانه خاصی بر روی گوشی ظاهر می‌گردد؟

بله، چنانچه مشترک در محدوده تحت پوشش شبکه نسل چهارم قرار داشته باشد، با انجام تنظیمات، عبارت 4G یا LTE در کنار خطوط آنتن گوشی (به جای نسل سوم)، ظاهر می‌گردد.

در صورت تمایل، جهت قطع سرویس 4G کافیست تنظیمات گوشی را روی حالت شبکه در نسل سوم یا دوم انتخاب نمود.

حداکثر سرعت قابل ارایه به مشترکین چه میزان است؟

سرویس اینترنت رایتل در قالب بسته مصرفی، آغازین یا خارج از بسته (تعرفه عادی) برای تمامی مشترکین رایتل بدون اعمال محدودیت پهنای باند ارایه می‌گردد.

لازم به ذکر است در مناطق جغرافیایی مختلف بر اساس ترافیک شبکه امکان تجربه پهنای باند متفاوت وجود دارد.

سرعت آپلود و دانلود در نسل چهارم چه میزان است؟

همانند تمامی سرویسهای اینترنتی، در نسل چهارم نیز سرعت دانلود بیشتر از سرعت آپلود است. برای مثال، مشترکی که سرعت دانلود 30 مگابیت بر ثانیه را تجربه میکند، سرعت آپلودی در حدود 2 مگابیت بر ثانیه خواهد داشت.

آیا جهت استفاده از سرویس نسل چهارم نیاز به ارسال مدرک می‌باشد؟

خیر، برای استفاده از سرویس نسل چهارم رایتل نیازی به بارگذاری مدرک نیست و تمامی مشترکین بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در مناطق تحت پوشش، از این سرویس بهره مند شوند.

چه خدمات ارزش افزوده ای بر روی این نسل راه اندازی می‌شود؟

خدمات ارزش افزوده بر روی نسل چهارم نسبت به نسل سوم تغییری ندارد و تمامی مشترکین قادر به دسترسی به تمام خدمات ارزش افزوده شبکه رایتل خواهند بود؛ با این حال این سرویس‌ها با کیفیت و سرعت بالاتری قابل ارایه هستند.

فن آوری نسل سوم موبایل (3G) چیست؟

این نسل از شبکه های تلفن همراه، پیشرفته تر از نسل های قبلی بوده و از سرعت و ظرفیت بالایی در انتقال داده برخوردار است و به وسیله آن می توان به اینترنت با سرعتهای بالا دسترسی پیدا کرد. افزایش پهنای باند، سرعت بالا برای اتصال به شبکه و پشتیبانی از فناوری های جدید مواردی است که در فناوری نسل سوم تلفن همراه ارائه می گردد و بدین ترتیب انقلابی در ارائه خدمات متنوع ارزش افزوده ایجاد کرده است.