نسل چهارم در چه شهرهایی راه اندازی شده است و این پوشش تا چه زمانی در ایران سراسری می‌شود؟

شبکه نسل چهارم رایتل در بیش از 660 شهر کشور راه اندازی شده است و سایر شهرها نیز به سرعت در حال اضافه شدن به مناطق تحت پوشش هستند.

جهت اطلاع از این مناطق می توانید به صفحه "نواحی تحت پوشش" در وب سایت رایتل مراجعه نمایید.

تنظیمات گوشی، تبلت یا مودم جهت اتصال به نسل چهارم(4G) چگونه است؟

تنظیمات اینترنت برای نسل چهارم (4G) نیز همانند تنظیمات نسل سوم (3G) بوده و مشترک جهت استفاده از اینترنت نسل چهارم نیاز به ساخت APN جدید برای انجام تنظیمات مجدد اینترنت نداشته و فقط کافیست گزینه 4G/LTE در تنظیمات تلفن همراه فعال گردد. برای این کار به شکل زیر عمل نمایید:

 

* سیستم عامل اندروید:

Setting>More>Mobile network>Network mode > (2G/3G/4G auto) or (GSM/WCDMA/LTE) or (Preferred  4G/LTE

 

*  سیستم عامل ios :

Setting > Cellular >Voice & Data >LTE

 

* سیستم عامل ویندوز:

Setting > Mobile+SIM > SIM setting > Highest connection speed > 4G

در مودم بهتر است مشترک گزینه 4G preferred را انتخاب نماید تا در صورت نبود پوشش نسل چهارم، به‌صورت خودکار وارد شبکه نسل سوم یا دوم شود. در صورت انتخاب گزینه 4G only یا LTE only و نبود پوشش نسل چهارم، دستگاه خارج از سرویس می‌گردد.

 در صورت قرار گرفتن در محدوده 4G، دستگاه به‌صورت خودکار نسل چهارم را جستجو می‌نماید.

همچنین در صورت تمایل، می توانید به صفحه «راهنمای اتصال به شبکه رایتل» در وب سایت رایتل، مراجعه و نحوه انجام تنظیمات را گام به گام و به صورت تصویری مشاهده نمایید.

آیا کلیه گوشی‌های نسل سوم (3G) با خدمات ارایه شده در نسل چهارم (4G) سازگار می‌باشند؟

برای استفاده از شبکه نسل چهارم، گوشی های موبایل باید سازگار با تکنولوژی نسل چهارم(4G) باشند.

جهت اطمینان از این قابلیت، می توانید مدل گوشی خود را در صفحه «زندگی هوشمند» جستجو کنید و یا به یکی از روش های زیر عمل نمایید:

  • جستجوی مدل گوشی در وبسایتهایی معتبر که مشخصات گوشی را ثبت می‌نمایند.

  • تنظیمات گوشی و قابلیت انتخاب نسل چهارم برای جستجوی دستی و خودکار

  • اطلاعات درج شده در دفترچه راهنما

آیا برای اتصال به شبکه نسل چهارم، لازم است سیم‌کارت‌های فعلی رایتل تعویض گردند؟

خیر. تمامی سیم‌کارت‌های رایتل قابلیت پشتیبانی از نسل سوم و چهارم را دارا می‌باشند.

4G چیست و چه مزایایی دارد؟

نسل چهارم شبکه تلفن همراه که به عنوان جدیدترین فناوری ارتباطات سیار در کشور شناخته می­شود، تجربه کاربری متمایزی را برای کاربران تلفن همراه و اینترنت به ارمغان آورده است. شبکه های مبتنی بر این فناوری مبتنی بر پروتکل اینترنت (IP) بوده و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی امکان ارایه پهنای باند با سرعت بسیار بالاتر از نسل­های قبلی را برای مشترکین رایتل فراهم نموده است. سرعت دانلود در شبکه  LTE معادل حداکثر Mbps 150 و سرعت آپلود Mbps 50 در نسخه های دیگر این نسل از شبکه، این سرعت افزایش می یابد . البته بسته به تعداد کاربرانی که به طور همزمان در یک منطقه جغرافیایی از اینترنت استفاده می کنند، سرعت تغییر می کند.

آیا کلیه بسته‌های اینترنتی رایتل در شبکه نسل چهارم (4G) قابل استفاده است؟

بله، مشترکین رایتل با خرید کلیه بسته‌های اینترنتی فعلی با همان حجم و تعرفه و بدون پرداخت هزینه اضافی می‌توانند از سرعت و کیفیت بالاتر شبکه نسل چهارم رایتل بهره‌مند شوند.

آیا پس از انجام تنظیمات، نشانه خاصی بر روی گوشی ظاهر می‌گردد؟

بله، چنانچه مشترک در محدوده تحت پوشش شبکه نسل چهارم قرار داشته باشد، با انجام تنظیمات، عبارت 4G یا LTE در کنار خطوط آنتن گوشی (به جای نسل سوم)، ظاهر می‌گردد.

در صورت تمایل، جهت قطع سرویس 4G کافیست تنظیمات گوشی را روی حالت شبکه در نسل سوم یا دوم انتخاب نمود.

حداکثر سرعت قابل ارایه به مشترکین چه میزان است؟

سرویس اینترنت رایتل در قالب بسته مصرفی، آغازین یا خارج از بسته (تعرفه عادی) برای تمامی مشترکین رایتل بدون اعمال محدودیت پهنای باند ارایه می‌گردد.

لازم به ذکر است در مناطق جغرافیایی مختلف بر اساس ترافیک شبکه امکان تجربه پهنای باند متفاوت وجود دارد.

سرعت آپلود و دانلود در نسل چهارم چه میزان است؟

همانند تمامی سرویسهای اینترنتی، در نسل چهارم نیز سرعت دانلود بیشتر از سرعت آپلود است. برای مثال، مشترکی که سرعت دانلود 30 مگابیت بر ثانیه را تجربه میکند، سرعت آپلودی در حدود 2 مگابیت بر ثانیه خواهد داشت.

آیا جهت استفاده از سرویس نسل چهارم نیاز به ارسال مدرک می‌باشد؟

خیر، برای استفاده از سرویس نسل چهارم رایتل نیازی به بارگذاری مدرک نیست و تمامی مشترکین بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در مناطق تحت پوشش، از این سرویس بهره مند شوند.

چه خدمات ارزش افزوده ای بر روی این نسل راه اندازی می‌شود؟

خدمات ارزش افزوده بر روی نسل چهارم نسبت به نسل سوم تغییری ندارد و تمامی مشترکین قادر به دسترسی به تمام خدمات ارزش افزوده شبکه رایتل خواهند بود؛ با این حال این سرویس‌ها با کیفیت و سرعت بالاتری قابل ارایه هستند.

فن آوری نسل سوم موبایل (3G) چیست؟

این نسل از شبکه های تلفن همراه، پیشرفته تر از نسل های قبلی بوده و از سرعت و ظرفیت بالایی در انتقال داده برخوردار است و به وسیله آن می توان به اینترنت با سرعتهای بالا دسترسی پیدا کرد. افزایش پهنای باند، سرعت بالا برای اتصال به شبکه و پشتیبانی از فناوری های جدید مواردی است که در فناوری نسل سوم تلفن همراه ارائه می گردد و بدین ترتیب انقلابی در ارائه خدمات متنوع ارزش افزوده ایجاد کرده است.