راهنمای سامانه مدیریت حساب

مشترک گرامی،
شما با ورود به بخش "مدیریت حساب" می توانید بسیاری از امور مربوط به سیم‌کارت خود مانند آگاهی از جزییات خط یا خطوط خریداری شده، شرح طرح‌ها و بسته های پیشین و کنونی، مشاهده و پرداخت صورت‌حساب و غیره را بدون نیاز به برقراری تماس با مرکز خدمات مشتریان رایتل، انجام دهید.
در این راهنما، مقدمات لازم برای آشنایی با "مدیریت حساب" کنونی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ورود به حساب کاربری

برای ورود به بخش "مدیریت حساب" درج شماره تلفن همراه، کلمه عبور و کد امنیتی ضروری می‌باشد.

 • ابتدا شماره تلفن همراه خود را بدون دو رقم ابتدایی (09) در قسمت مربوطه وارد نمایید.
 • در مرحله بعد رمز عبور را در قسمت مربوطه وارد کنید.
 • سپس کد امنیتی نمایش داده شده در داخل کادر خاکستری رنگ را در قسمت « کد امنیتی» درج نمایید. (در صورت ناخوانا بودن کد امنیتی، با کلیک بر روی آن کد رفرش می شود)
 • در انتها بر روی گزینه « ورود به سامانه» کلیک نمایید.


جهت دریافت رمز عبور یا در صورت فراموشی آن، به روش زیر اقدام نمایید:
ابتدا بر روی عبارت "فراموشی/ بازیابی رمز عبور" یا "دریافت رمزعبور" کلیک نموده و در داخل کادر نمایش داده شده، موارد زیر را درج نمایید:

 • شماره تلفن همراه، بدون دو رقم ابتدایی (09) در قسمت « شماره تلفن همراه»
 • کد ملی (10 رقم کامل) برای مشترکین ایرانی و شماره گذرنامه یا شماره شناسایی برای اتباع خارجی در قسمت «کد ملی/ شماره مدرک شناسایی»
 • کد تصویری نمایش داده شده در قسمت « کد امنیتی»
  سپس با انتخاب روش اطلاع‌رسانی و کلیک بر روی گزینه تایید، کد بازیابی (با اعتبار زمانی محدود) برای شماره تلفن همراه وارد شده یا پست‌الکترونیکی ثبت شده در سامانه شما، ارسال خواهد شد.
 • در مرحله بعد، جهت تغییر رمز عبور، اطلاعات درخواستی را در کادر زیر وارد نمایید.
 • در انتها چنانچه اطلاعات را به‌صورت صحیح وارد نموده و گزینه تایید را انتخاب نمایید، رمز عبور تغییر می‌یابد.

نکته 1: سقف مجاز تغییر رمز عبور سامانه مدیریت حساب در هر روز 3 مرتبه می باشد.
نکته 2: درصورتی‌که پیش از ورود کد بازیابی، مرورگر خود را بسته باشید، می‌توانید دوباره بر روی عبارت "فراموشی/ بازیابی رمز عبور" و سپس "کد بازیابی را دریافت نموده‌ام و درخواست تغییر رمز دارم" کلیک نموده و اقدام به ورود اطلاعات نمایید.

اگر اطلاعات مورد نیاز را به درستی وارد نموده باشید، وارد صفحه اصلی "مدیریت حساب" خواهید شد. در سمت راست این صفحه، ستون منوی کاربری را به شکل زیر ملاحظه می‌کنید :

صفحه اصلی

در قسمت "طرح های ویژه"، برخی طرح‌ها، محصولات و تعرفه های ویژه رایتل نمایش داده می شود که می‌توانید مشخصات و شرایط خرید هر یک از آن‌ها را در همان قسمت مطالعه و در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

پروفایل من

اگر در زمان ثبت‌نام سیم‌کارت، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را ثبت نکرده‌اید، می‌توانید از منوی "پروفایل من" نسبت به ثبت آن اقدام نمایید. همچنین در صورتی‌که می‌خواهید آدرس ایمیل قبلی خود را ویرایش نموده یا تغییر دهید، در این قسمت این امکان نیز برای شما فراهم شده‌است. اطلاعاتی مانند کد بازیابی به منظور دریافت یا تغییر رمز عبور و همچنین ریز ارتباطات در صورت تمایل، به آدرس پست الکترونیکی ثبت شده ارسال می گردد. با کلیک بر روی گزینه «ویرایش» ، می‌توانید نسبت به ثبت، ویرایش یا تغییر آدرس پست الکترونیکی خود اقدام نمایید.

توجه: ثبت، ویرایش یا تغییر آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) با گذشت 24 ساعت از زمان ثبت درخواست در قسمت "پروفایل من" انجام خواهد شد.


پس از درج آدرس پست الکترونیکی در قسمت مربوط به ایمیل با کلیک بر روی گزینه «تایید»، پیغامی جهت اخذ تایید نمایش داده خواهد شد.

با انتخاب گزینه « تایید» عملیات تغییر آدرس پست الکترونیکی صورت خواهد پذیرفت و در صورت انتخاب گزینه «لغو» عملیات تغییر پست الکترونیکی لغو می گردد.

گزارش مانده بسته‌ها

با انتخاب این گزینه، صفحه‌ای حاوی اطلاعات مربوط به بسته‌های فعال سیم‌کارت نمایش داده می‌شود. در صورت داشتن چند سیم کارت، ابتدا از گوشه سمت راست، شماره سیم کارت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اطلاعات مربوط به بسته های فعال شماره منتخب را مشاهده نمایید.

نکته: به منظور مشاهده آخرین وضعیت اطلاعات حساب، می بایست دیتای تلفن همراه و مکالمه قطع گردد.

 • در ستون " نوع سرویس"، عنوان خدمات موجود بر روی شماره مورد نظر نمایش داده شده است.
 • در ستون " موجودی باقیمانده"، میزان باقیمانده از بسته مورد نظر نمایش داده شده است.
 • در ستون " تاریخ شروع"، تاریخ فعال شدن بسته مورد نظر نمایش داده شده است.
 • در ستون " تاریخ انقضا"، تاریخ انقضای بسته مورد نظر نمایش داده شده است.

شماره‌های من

در این صفحه، کلیه شماره های رایتل و شماره های ترابرد شده به رایتل به همراه جزییات مربوط به وضعیت، نوع، تاریخ فعال‌سازی، موجودی حساب و غیره نمایش داده می‌شوند.


نکته: عبارت "تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی"فقط در مقابل شماره های اعتباری درج شده است و بدین معناست که امکان تبدیل این سیم کارت به سیم کارت دایمی برای شما فراهم می باشد. با کلیک بر روی این عبارت، وارد صفحه مربوطه خواهید شد.

 • "وضعیت سیم کارت" : فعال/ غیرفعال/ قطع یک طرفه/ قطع دوطرفه سیم کارت
 • "نوع سیم کارت": دایمی، اعتباری یا دیتا
 • "نوع پرداخت :" از طریق قبض / از طریق خرید شارژ
 • "نام مشترک": نام و نام خانوادگی شما
 • "تاریخ فعال‌سازی": تاریخ اولین استفاده از سیم کارت
 • "تعرفه ": نوع تعرفه پیش فرض جاری سیم کارت است که در صورت عدم خرید طرح یا بسته های رایتل ( تعرفه عادی)، در محاسبه مبلغ کارکرد شما اعمال می گردد. برای اطلاع از تعرفه های سیم کارت ها، اینجا کلیک نمایید.
 • "سطح اعتبار مشترک ": سقف اعتبار کارکرد دوره 60 روزه مشترکین دایمی می‌باشد که در ستون کارکرد، مبلغ مصرف شده تا کنون و در ستون باقیمانده، مبلغ قابل استفاده تا پایان دوره، نمایش داده می‌شود.

در سیم‌کارت‌های اعتباری و دیتا، ردیف " سطح اعتبار"، تحت عنوان "موجودی حساب" قابل مشاهده می‌باشد که میزان اعتبار ریالی باقیمانده سیم‌کارت مشترک را نمایش می‌دهد.

طرح‌ها و بسته‌های مصرفی

 • در صورت تمایل به خرید بسته، ابتدا گزینه « طرح‌ها و بسته‌های مصرفی» را انتخاب نمایید. سپس در قسمت "شماره تلفن"، شماره تلفن همراهی را که می‌خواهید بسته مورد نظر را روی آن خریداری کنید، انتخاب نمایید.
 • همچنین می‌توانید با انتخاب شماره تلفن موردنظر و کلیک بر روی گزینه «تاریخچه بسته»، کلیه بسته‌های خریداری شده اخیر (با تاریخ فعال‌سازی و تاریخ انقضای بسته) را مشاهده نمایید.
 • امکان فعال/ غیرفعال‌سازی برخی از سرویس‌ها مانند تماس های از دست رفته، رومینگ بین الملل، راینواز و غیره در این قسمت وجود دارد.


در صورت تمایل می‌توانید، جهت اطلاع از تعرفه انواع سیم‌کارت‌های رایتل، به قسمت « تعرفه های پایه» در وب‌سایت رایتل مراجعه فرمایید.

نکته: با کلیک بر روی لینک "توضیحات بیشتر" در پایین بعضی ازبسته ها، اطلاعات تکمیلی در خصوص بسته مربوطه قابل مشاهده است.

سرویس‌های من

در این صفحه، امکان فعال/ غیرفعال‌سازی برخی از سرویس‌ها مانند دوستان و خانواده، تماس‌های از دست رفته، راینواز و غیره وجود دارد.

سرویس دوستان و خانواده

مشترک سیم کارت دایمی، با عضویت در این طرح و با انتخاب حداکثر 5 شماره درون شبکه ای از 25% تخفیف و با انتخاب حداکثر 2 شماره برون شبکه، از 10% تخفیف در تماس های صوتی با شماره های مذکور برخوردار خواهد شد. مشترک سیم کارت اعتباری، با عضویت در این طرح و با انتخاب حداکثر 5 شماره درون شبکه ای از 20% تخفیف و با انتخاب حداکثر 2 شماره برون شبکه، از 5% تخفیف در تماس های صوتی با شماره های مذکور برخوردار خواهد شد. امکان افزودن و حذف شماره درون و برون شبکه به این سرویس در این قسمت وجود دارد.
نکته: مدت زمان اعتبار شماره های برون شبکه (غیر رایتلی) اضافه شده به لیست مذکور، 30 روز می باشد و پس از سپری شدن این مدت، شماره از لیست، حذف خواهد شد. در صورت تمایل، مشترک می بایست مجددا نسبت به اضافه کردن شماره مورد نظر اقدام کند.

در صورت داشتن چند سیم کارت، ابتدا از بالای صفحه "سرویس‌های من"، شماره تلفن همراه مورد نظر و سپس گزینه "جستجو" را انتخاب کنید.

چنانچه پیش از این، سرویس مذکور را روی شماره مورد نظر فعال نکرده‌اید، ابتدا بر روی گزینه "فعال‌سازی" کلیک و پس از نمایش پیغام زیر، گزینه "تایید" را انتخاب کنید.

سپس، دوباره از منوهای سمت راست صفحه، منوی "سرویس‌های من" را انتخاب و در لیست سرویس‌های موجود، روی لینک "دوستان و خانواده" کلیک کنید.
در صفحه مربوطه، با وارد کردن شماره مورد نظر در قسمت "شماره تلفن" و انتخاب "نوع طرح" به‌صورت «درون شبکه یا برون شبکه» و کلیک بر روی گزینه "تایید"، می‌توانید شماره مورد نظر را به فهرست خود اضافه نمایید.

پس از انتخاب گزینه "تایید" پیغامی در مورد هزینه اضافه کردن هر شماره نمایش داده می شود که در صورت تایید، هزینه مربوطه از اعتبار ریالی مشترکین اعتباری کسر و در صورتحساب مشترکین دایمی لحاظ می گردد. در انتها، پیغام « افزودن شماره مورد نظر به لیست دوستان و خانواده با موفقیت انجام شد.» نمایان می‌گردد.

در صورت تمایل به حذف یک شماره از فهرست خود، می‌توانید بر روی چک باکس (◻) شماره مورد نظر در لیست شماره های مخاطبین خود کلیک نموده و سپس گزینه "حذف" را انتخاب نمایید. در انتها پیغام " شماره با موفقیت حذف شد " نمایان می‌شود.

اطلاعات صورت حساب من

* این قسمت مخصوص مشترکین سیم‌کارت دایمی است.
اولین گزینه، « اطلاعات صورت‌حساب من» می‌باشد. برای مشاهده صورت‌حساب در صفحه مربوطه، ابتدا شماره تلفن همراه و سپس دوره مورد نظر را انتخاب نمایید.

جدول صورت حساب به شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

پایان دوره

* این قسمت مخصوص مشترکین سیم‌کارت دایمی است.
با انتخاب گزینه "پایان دوره" و سپس انتخاب شماره تلفن همراه و کلیک بر روی گزینه "صورتحساب"، مبلغ کارکرد شما از آغاز دوره جاری با احتساب مالیات نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به پرداخت صورت‌حساب پایان دوره، بر روی گزینه "پرداخت نقدی" کلیک نمایید.


میان دوره

* این قسمت مخصوص مشترکین سیم‌کارت دایمی است.
• همچنین با انتخاب گزینه "میان دوره" و تعیین بازه زمانی مورد نظر، امکان مشاهده صورت‌حساب میان دوره نیز فراهم می‌باشد. در صورت تمایل به پرداخت صورت‌حساب میان‌دوره خود، بر روی گزینه "پرداخت نقدی" کلیک نمایید.

پس از اقدام برای پرداخت صورت‌حساب، در صورتی‌که گزینه"با احتساب مالیات" را انتخاب نمایید، مبلغ کارکرد شما از آغاز دوره جاری تاکنون با احتساب مالیات قابل مشاهده است .
پس از انتخاب گزینه «صورت حساب»، در صورت تأیید، پس از لحظاتی، جدولی مشابه جدول صورت‌حساب پایان دوره، حاوی ریز کارکرد شما از آغاز دوره جاری تاکنون، به نمایش در می‌آید.
نکته: جهت انصراف از مشاهده جزئیات صورت حساب کافی است بر روی گزینه «لغو» کلیک نمایید.


درخواست ارسال ریز ارتباطات

مشترکین کلیه سیم کارت ها می توانند با استفاده از این گزینه، ریز مصارف خود را در بازه زمانی مشخص، در قالب فایل PDF از طریق ایمیل ثبت شده در سامانه مدیریت حساب خود، دریافت نمایند.

ابتدا از قسمت "شماره تلفن" شماره مورد نظر خود را انتخاب کرده، سپس بر روی گزینه "تایید" کلیک کنید.

نکته: مشترکین گرامی می توانند ریز ارتباطات خود را حداکثر طی 24 ساعت پس از ثبت درخواست، از طریق ایمیل دریافت نمایند. همچنین ثبت مجدد درخواست برای یک شماره، تنها در صورت لغو درخواست قبلی یا پس از دریافت ایمیل ریز ارتباطات، امکان پذیر می باشد.


پس از انتخاب گزینه "تایید"، یک پیام حاوی کد بازیابی برای مشترک ارسال می‌گردد.

ابتدا کد بازیابی دریافت شده از طریق پیامک را در قسمت مربوطه درج نموده، سپس کد امنیتی نمایش داده شده را مطابق تصویر وارد نمایید و در انتها گزینه "تایید" را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، شرایط مربوط به ارسال ریز ارتباطات از طریق سامانه مدیریت حساب نمایش داده می شود. برای دریافت ریز ارتباطات، ابتدا از قسمت"نوع ریز ارتباطات" گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

سپس با انتخاب بازه زمانی مورد نظر از قسمت‌های "تاریخ آغاز" و "تاریخ پایان"، بر روی گزینه "جستجو" کلیک نمایید.

نکته: انتخاب بازه زمانی مورد نظر (تاریخ آغاز و تاریخ پایان) الزامیست.

پس از انتخاب گزینه "جستجو" پیغام زیر نمایش داده می‌شود که در صورت انتخاب گزینه "تایید"، ظرف حداکثر 24 ساعت، ریز ارتباطات درخواستی، به آدرس ایمیل مشترک ارسال خواهد شد.

سپس در صورت انتخاب گزینه "تایید"، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن درخواست مشترک، نمایش داده می‌شود.

 

لغو ارسال ریز ارتباطات

در صورت تمایل به لغو درخواست ریز ارتباطات، تا قبل از ارسال آن، به منوی مربوطه مراجعه نموده و گزینه "انصراف" را انتخاب نمایید.

شارژ عادی

* گزینه افزایش اعتبار، مخصوص مشترکین سیم کارت‌های اعتباری و دیتا است.
در صورت نیاز به افزایش اعتبار (شارژ)، مشترکین می‌توانند به صورت "عادی" و "شورانگیز" سیم‌کارت خود را شارژ نمایند.

 • ابتدا از قسمت "شماره تلفن همراه" شماره‌ای را که می‌خواهید شارژ عادی بر روی آن انجام شود، انتخاب نمایید.
 • مبلغ دلخواه را انتخاب و تعداد مورد نیاز را در ردیف مقابل آن درج نمایید.
 • سپس با حصول اطمینان از درستی مبلغ کل، درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب نموده و در انتها بر روی گزینه "پرداخت نقدی" کلیک کنید.
 • در این مرحله، جدول « اطلاعات شارژ» نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی گزینه " تایید" وارد درگاه بانکی شوید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود (کارت بانک های عضو شتاب) و تایید آن، شارژ در همان لحظه بر روی سیم کارت منظور می‌شود.نکته: سقف خرید در هر بار تلاش برای خرید شارژ 2,000,000 ریال و سقف خرید روزانه 4,000,000 ریال می‌باشد.
همچنین در پایان عملیات افزایش اعتبار، رسیدی به شکل زیر نمایش داده می‌شود که در آن "جزییات پرداخت" همراه با کد پیگیری بانک و "جزییات افزایش اعتبار" برای مشترک قابل مشاهده است:

شارژ شورانگیز

* گزینه افزایش اعتبار، مخصوص مشترکین سیم کارت‌های اعتباری و دیتا است.
در صورت نیاز به افزایش اعتبار (شارژ)، مشترکین می‌توانند به صورت "عادی" و "شورانگیز" سیم‌کارت خود را شارژ نمایند.

شما مشترکین سیم‌کارت‌های دیتا و اعتباری می‌توانید با استفاده از شارژ شورانگیز رایتل و با توجه به نحوه خرید شارژ، تا 35% شارژ بیشتر دریافت کنید. شارژ شورانگیز به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از اعتبار هدیه خود در مدت تعیین شده از خدمات زیر بهره‌مند شوید:

 • تماس صوتی درون‌شبکه
 • پیامک درون‌شبکه
 • سرویس اینترنت (با تعرفه عادی و خارج از بسته‌های مصرفی)

شما مشترک گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این طرح به صفحه «شارژ شورانگیز» در وب سایت رایتل مراجعه نمایید.
با استفاده از مبلغ شارژ هدیه شورانگیز رایتل می‌توانید از خدمات تماس‌ صوتی و پیامک درون‌شبکه و همچنین اینترنت پرسرعت (خارج از بسته‌های مصرفی و مطابق تعرفه عادی) استفاده کنید؛ از این رو امکان خرید بسته یا طرح با استفاده از این مبلغ وجود ندارد. لازم به ذکر است امکان خرید و استفاده از کلیه طرح‌ها، بسته‌ها و خدمات شرکت رایتل با مبلغ اصلی شارژ، وجود دارد. همچنین در حالت رومینگ ملی و بین‌الملل، استفاده از مبلغ هدیه مربوط به شارژ شورانگیز امکان‌پذیر نیست. همچنین مبلغ اصلی و هدیه شارژ شور انگیز قابل انتقال به مشترک دیگر نمی‌باشد.

نحوه خرید شارژ شورانگیز

 • ابتدا از قسمت "شماره تلفن همراه" شماره‌ای را که می‌خواهید شارژ شورانگیز بر روی آن انجام شود، انتخاب نمایید.
 • مبلغ دلخواه را انتخاب و تعداد مورد نیاز را در ردیف مقابل آن درج نمایید.
 • سپس با حصول اطمینان از درستی مبلغ کل، درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب نموده و در انتها بر روی گزینه "پرداخت نقدی" کلیک کنید.
 • در این مرحله، جدول « اطلاعات شارژ شورانگیز» نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی گزینه " تایید" وارد درگاه بانکی شوید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود (کارت بانک های عضو شتاب) و تایید آن، شارژ در همان لحظه بر روی سیم کارت منظور می‌شود.نکته: سقف خرید در هر بار تلاش برای خرید شارژ 2,000,000 ریال و سقف خرید روزانه 4,000,000 ریال می‌باشد.
همچنین در پایان عملیات افزایش اعتبار، رسیدی به شکل زیر نمایش داده می‌شود که در آن "جزییات پرداخت" همراه با کد پیگیری بانک و "جزییات افزایش اعتبار" برای مشترک قابل مشاهده است:

تغییر رمز عبور

جهت حفظ امنیت سامانه "مدیریت حساب" خود، توصیه می‌شود حتما پس از نخستین ورود، نسبت به تغییر رمز عبور، اقدام نمایید.

به این منظور، ابتدا رمز عبور قبلی و سپس رمز دلخواه خود را دوبار وارد نمایید (مطابق تصویر زیر). در پایان، کد داخل کادر مشخص شده در تصویر ذیل را در قسمت "کد امنیتی" درج و روی گزینه "اعمال" کلیک کنید.

ثبت مشکل

شما در صورت بروز هرگونه مشکل در رابطه با محصولات و خدمات رایتل، می‌توانید بدون تماس با مرکز خدمات مشترکین، نسبت به ثبت مشکل خود اقدام نمایید. بدیهی است کارشناسان این مرکز به تمامی مشکلات ثبت شده رسیدگی و نتیجه را به نحو مقتضی اعلام می‌نمایند.

 • در قسمت " نوع شکایت" نوع مشکل را مشخص کنید.
 • در این مرحله راهنمایی در خصوص رفع مشکل مربوطه در صفحه نمایان می‌شود که مشترک می‌بایست ابتدا مراحل اعلام شده را طی نماید.

 • در صورتی‌که مشکل علیرغم طی مراحل اعلام شده، برطرف نگردید، گزینه "با انجام موارد فوق مشکل مرتفع نگردید. درخواست ثبت مشکل دارم" را انتخاب کنید. در ادامه شرحی از مشکل موجود را در قسمت " شرح مشکل درج کنید.
  نکته: حداکثر تعداد کاراکترهای مجاز جهت شرح مشکل، 300 عدد می باشد.
 • شماره تلفن همراه مشترک در قسمت "شماره همراه" قابل مشاهده است. درصورت وجود بیش از یک شماره تلفن همراه، شماره مورد نظر را از قسمت "شماره همراه " انتخاب نمایید.
 • تاریخ بروز مشکل را در قسمت "تاریخ رویداد" مشخص کنید.
 • در قسمت "شماره تماس" یک شماره تلفن ثابت قابل دسترس درج نمایید.

 • سپس با انتخاب گزینه "تایید" گزارش شما ارسال می‌گردد و شماره پیگیری مشکل به شما اعلام می‌شود.

جستجوی مشکل ثبت شده

چنانچه در گذشته مشکل یا مشکلاتی را از طریق این سامانه ثبت نموده‌اید، در صفحه " جستجوی مشکل ثبت شده" می‌توانید سابقه کاملی از آنها را به‌همراه جزییات مربوطه مشاهده نمایید. در این قسمت با کلیک بر روی شماره پیگیری خود جزییات مربوط به مشکل نمایش داده می‌شود.

در قسمت "شکایت" شماره تلفن همراه دارای مشکل، در قسمت "شماره سریال" شماره پیگیری مشکل، در قسمت "نوع شکایت" عنوان مشکل مربوطه و در قسمت "وضعیت مشکل اعلام شده" وضعیت کنونی مشکل مربوطه قابل مشاهده است. توضیحات تکمیلی نیز در قسمت "توضیحات" نمایش داده شده است.

درخواست مسدودی سیم کارت

شما مشترک رایتل می‌توانید درصورت سرقت و یا مفقودی سیم‌کارت خود و جهت جلوگیری از سوء استفاده از آن، از طریق این منو نسبت به مسدودی سیم کارت اقدام نمایید.
مراحل مسدود نمودن سیم کارت:

 • شماره سیم‌کارتی را که می‌خواهید مسدود کنید، انتخاب نمایید.

 • با انتخاب گزینه «تایید»، شما وارد منوی «انسداد سیم کارت» خواهید شد.
 • در این منو جهت انجام عمل مسدودی سیم‌کارت، ابتدا در کادر «علت مسدودی»، دلیل مسدودی سیم‌کارت خود ( دلایلی مانند: سرقت، مفقودی و...) را وارد نمایید.
 • پس از مطالعه دقیق شرایط (توافقنامه) مسدودی، چک باکس گزینه «این توافقنامه را می پذیرم» را انتخاب نمایید.


توجه: چنانچه در قسمت وضعیت سیم‌کارت، سیم‌کارت شما به علت بدهی یا نداشتن اعتبار، مسدود یک طرفه یا دوطرفه باشد، امکان مسدود کردن سیم‌کارت وجود ندارد. در این صورت جهت مسدود کردن سیم‌کارت ابتدا لازم است بدهی سیم‌کارت پرداخت و یا میزان اعتبار آن افزایش داده شود.
لازم به ذکر است در صورتی‌که سیم‌کارت به علت مشکلات قضایی مسدود دو طرفه باشد، امکان مسدود کردن آن وجود ندارد و لازم است جهت پیگیری مشکل قضایی، با مرکز تماس رایتل به شماره 200 (برای خطوط رایتل ) و یا شماره 09202000000 ( برای سایر خطوط) تماس گرفته شود.

 • با انتخاب گزینه «تایید»، پیغامی جهت اخذ تایید دوباره، جهت مسدود سازی سیم‌کارت نمایش داده خواهد شد.

 • در صورت اطمینان از مسدود کردن سیم‌کارت، با انتخاب گزینه «تایید»، سیم‌کارت مسدود می‌گردد. در این مرحله با انتخاب گزینه «لغو» فرآیند مسدودی سیم‌کارت لغو می‌گردد.

 • پس از انجام مسدودی، می‌توانید با مراجعه به منوی محصولات من/ شماره‌های من، وضعیت سیم‌کارت خود را مشاهده نمایید.

تنظیمات شخصی

با انتخاب گزینه "از طریق پیامک"، ورود به سامانه حساب کاربری، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

آدرس ارسال قبض

مشترکین سیم کارت های دایمی می توانند از طریق این منو، آدرس پستی خود را جهت ارسال صورت حساب، تغییر داده یا ویرایش نمایند. با ورود به این منو، در ابتدا اطلاعات پستی فعلی مشترک نمایش داده می شود.
با انتخاب گزینه "ویرایش" مشترک می تواند آدرس خود را تغییر داده و آدرس جدید را جهت دریافت صورت حساب ثبت نماید.


صورت حساب سبز: چنانچه تمایل به دریافت قبض کاغذی ندارید، می توانید شیوه ارسال قبض را "پیامک" انتخاب نمایید، قبض به آدرس پستی وارد شده ارسال نخواهد شد و با مراجعه به منوی «نمایش صورت حساب» می توانید نسخه الکترونیکی قبض خود را مشاهده نمایید.
توجه : ضروریست کلیه قسمت های ستاره دار در این صفحه، تکمیل گردند.
با انتخاب گزینه "تایید"، پیغامی جهت اخذ تایید مجدد نمایش داده می شود.

با انتخاب مجدد گزینه "تایید"، آدرس جدید در سامانه جهت ارسال صورت حساب ثبت می گردد.

پرداخت های من

در صفحه مربوط به گزینه «پرداخت‌های من»، فهرستی از پرداخت‌های اخیر شما به ترتیب تقدم زمانی قابل مشاهده است. به این منظور، ابتدا شماره و سپس تاریخ آغاز و پایان دوره زمانی و نوع پرداخت مورد نظر را مشخص نمایید و در انتها گزینه "جستجو" را انتخاب کنید.

نکته: جستجوی پرداخت ها از طریق وارد کردن کد رهگیری پرداخت در قسمت "کد رهگیری" نیز امکان پذیر می باشد.

پس از جستجو، سابقه پرداخت ها در بازه انتخاب شده نمایش داده می شود و با انتخاب قسمت مشخص شده در تصویر ذیل از ستون "بیشتر"، اطلاعات تکمیلی مربوط به هر پرداخت قابل مشاهده می باشد.

افزایش سقف اعتبار

مشترکین سیم کارت دایمی با استفاده از قسمت «افزایش سقف اعتبار» می توانند میزان سقف اعتبار سیم کارت خود را با پرداخت وجه تا سقف 8 میلیون ریال ( بدون احتساب 600 هزار ریال سقف اعتبار اولیه) افزایش دهند.
شرایط افزایش سقف اعتبار به شرح زیر است:

 • حقیقی بودن مشترک
 • عدم تجاوز سقف اعتبار جاری مشترک از 8 میلیون ریال(بدون احتساب سقف اعتبار اولیه)
 • نداشتن بدهی پیشین
 • مسدود نبودن سیم کارت ( یک طرفه یا دو طرفه) به هر دلیل

نکته: قبل از انجام افزایش سقف اعتبار سیم کارت دایمی، لازم است مشترک آخرین صورت حساب پایان دوره سیم کارت خود را به صورت کامل پرداخت نماید.
نکته: با انتخاب شماره سیم کارت مورد نظر و انتخاب گزینه تایید ، شرایط افزایش سقف اعتبار نمایش داده می شود.
مشترک گرامی، در صورت تمایل به انجام عملیات انتقال مالکیت، ابتدا نسبت به ارایه درخواست استرداد وجه پرداخت شده از طریق همین سامانه قسمت "کاهش سقف اعتبار" اقدام فرمایید. ضمنأ عودت وجه منوط به مسدود نبودن سیم‌کارت و نداشتن بدهی جاری (پرداخت صورت‌ حساب میان دوره) در زمان ارایه درخواست استرداد می‌باشد. قابلیت استرداد مبلغ افزایش یافته، از طریق بخش "کاهش سقف اعتبار" مدیریت حساب و طبق شرایط آن، امکان‌پذیر است.
پس از مطالعه این شرایط، با انتخاب گزینه " شرایط فوق را می پذیرم" با کلیک بر روی گزینه "تایید" قسمت "افزایش سقف اعتبار" نمایش داده می شود.

در این قسمت، جهت افزایش سقف اعتبار کافی است، میزان مبلغی که تمایل به اضافه شدن آن به سقف اعتبار جاری را دارید در قسمت "مبلغ مورد نظر جهت افزودن به سقف اعتبار جاری" بر حسب ریال وارد نمایید.
به طور مثال در صورتی که تمایل به افزایش سقف اعتبار سیم کارت خود به مبلغ 900,000 ریال را دارید، باید در این قسمت عدد 300,000 ریال را وارد نمایید، تا در مجموع سقف اعتبار شما 900,000 ریال افزایش یابد.

پس از انتخاب درگاه بانکی و گزینه "پرداخت نقدی"، شما وارد درگاه بانکی جهت پرداخت مبلغ خواهید شد. در صورت انجام عملیات پرداخت به صورت موفق، سقف اعتبار سیم کارت به میزان مورد درخواست شما افزایش می یابد.

کاهش سقف اعتبار

مشترکین سیم‌کارت دایمی با استفاده از قسمت «کاهش سقف اعتبار» در صورتی که قبلاً سقف اعتبار سیم کارت خود را با پرداخت وجه، افزایش داده باشند، می‌توانند میزان سقف اعتبار سیم‌کارت خود را تا 600 هزار ریال (سقف اعتبار اولیه) کاهش دهند.
نکته: در قسمت انتخاب "شماره تلفن"، شماره هایی نمایش داده می شود که قبلا سقف اعتبار آن افزایش داده شده باشد.
با انتخاب شماره سیم‌کارت مورد نظر و کلیک بر روی گزینه تایید ، شرایط کاهش سقف اعتبار نمایش داده می‌شود.
پس از مطالعه این شرایط، با انتخاب گزینه " شرایط فوق را می‌پذیرم" با کلیک بر روی گزینه تایید قسمت کاهش سقف اعتبار نمایش داده می شود.
در این قسمت، مبلغ قابل استرداد نمایش داده می شود و با انتخاب یکی از گزینه های "روش باز پرداخت وجه" (واریز به کارت بانکی یا برروی قبض) و کلیک بر روی گزینه "باز پرداخت"، استرداد وجه صورت می پذیرد.
در صورت انتخاب گزینه "واریز به کارت بانکی" با وارد کردن شماره کارت بانکی خود و انتخاب گزینه "بازپرداخت" ابتدا مبلغ از بدهی سیم کارت کسر و مابقی مبلغ به کارت بانکی اعلام شده واریز خواهد شد.
در صورت انتخاب گزینه "برروی قبض" و کلیک بر روی گزینه "بازپرداخت"، ابتدا مبلغ از بدهی سیم کارت کسر و مابقی مبلغ برروی قبض مشترک، منظور خواهد شد.

تاریخچه انتقال اعتبار

مشترکين سيم کارت هاي اعتباري و ديتا مي توانند با مراجعه به اين قسمت، تاريخچه استفاده از سرويس انتقال اعتبار براي سيم کارت خود را مشاهده نمايند.
جهت مشاهده تاريخچه انتقال/ دريافت اعتبار، ابتدا در قسمت "شماره تلفن همراه"، شماره سيم کارت مورد نظر مورد نظر خود را انتخاب نماييد.
پس از انتخاب شماره مورد نظر، مي توانيد در قسمت هاي "زمان شروع" و "زمان پايان"، بازه زماني دلخواه خود را جهت مشاهده تاريخچه استفاده از اين سرويس، تعيين نماييد.
نکته: تعيين "زمان شروع" و "زمان پايان" الزامی نيست در صورت عدم انتخاب تاريخ، تمامي تاريخچه استفاده از سرويس مذکور، نمايش داده مي شود. همچنين مشترک مي تواند فقط يکي از قسمت هاي "زمان شروع" يا "زمان پايان" را تعيين نمايد که در صورت انتخاب "زمان شروع"، استفاده هاي مشترک از آن زمان به بعد و در صورت انتخاب "تاريخ پايان" استفاده هاي مشترک تا آن تاريخ نمايش داده مي شود.

پس از تعيين بازه زمانی و انتخاب گزينه "جستجو"، تاريخچه استفاده از اين سرويس، نمايش داده می شود.

 • در ستون "انتقال از" ليست شماره هايي که مشترک از آن ها اعتبار ريالی، دريافت کرده است، نمايش داده می شود.
 • در ستون "انتقال به" ليست شماره هايی که مشترک به آن ها اعتبار ريالی، انتقال داده است، نمايش داده می شود.
 • در ستون "نوع"، به نوع استفاده از سرويس انتقال اعتبار (انتقال يا دريافت اعتبار) اشاره می گردد.
 • در ستون "مبلغ انتقال"، ميزان مبلغ انتقال داده شده/ دريافت شده، قابل مشاهده است.
 • در ستون "زمان انتقال"، تاريخ و ساعت استفاده از اين سرويس، نمايش داده می شود.

به طور مثال، در تصوير فوق (کادر شماره 1) مشترک در تاريخ 1395/02/07 ساعت 09:59:47 مبلغ 10.000 ريال انتقال اعتبار داده و در همان تاريخ ساعت 10:01:37 مبلغ 10.000 ريال دريافت نموده است. (کادر شماره 2)
نکته: لازم به ذکر است که هزينه هر بار استفاده از سرويس انتقال اعتبار 500 ريال مي باشد که در هزينه هاي نمايش داده شده در اين جدول محاسبه نشده است.

 

تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی

گزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی، مخصوص مشترکین اعتباری می باشد. در صورت تمایل، مشترکین می توانند از طریق گزینه مذکور، پس از پرداخت مبلغ ما به التفاوت قیمت سیم کارت دایمی و اعتباری، نسبت به تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی، اقدام نمایند.

ابتدا از قسمت "انتخاب شماره"، شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر و از قسمت "نوع سیم کارت درخواستی شما"، گزینه "سیم کارت دایمی" را انتخاب نمایید.


سپس از قسمت "نشانی ارسال قبض مشترکین"، گزینه"ویرایش" را انتخاب نمایید تا از این طریق امکان انتخاب نحوه ارسال قبض فراهم گردد.


پس از انتخاب یکی از گزینه های "پست و پیامک" یا "پیامک" جهت دریافت صورت حساب سیم کارت دایمی، در صورت نیاز، آدرس دریافت قبض را اصلاح و بر روی گزینه "تایید" کلیک نمایید.
صورت حساب سبز: چنانچه تمایل به دریافت قبض کاغذی ندارید، می توانید شیوه ارسال قبض را "پیامک" انتخاب نمایید، قبض به آدرس پستی وارد شده ارسال نخواهد شد و با مراجعه به منوی «نمایش صورت حساب» می توانید نسخه الکترونیکی قبض خود را مشاهده نمایید.


نکته: در صورت عدم انتخاب شیوه ارسال قبض، پیغام خطای زیر به مشترک نمایش داده می شود.


نکته:در صورت فعال بودن بسته های مصرفی اینترنتی، پیامک و ترکیبی بر روی سیم کارت، تبدیل سیم کارت، امکان پذیر نخواهد بود و پیغام خطا به مشترک نمایش داده می شود. لطفاً جهت اطلاع از تاریخ انقضای بسته های فعال بر روی سیم کارت اعتباری مورد نظر به قسمت "گزارش مانده بسته ها"، مراجعه فرمایید.


پس از انتخاب گزینه "تایید"، یک پیام حاوی اطلاعاتی در خصوص اعتبار ریالی فعلی سیم کارت اعتباری و مبلغ مورد نیاز جهت تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی (پس از کسر مبلغ اعتبار ریالی مشترک از قیمت سیم کارت دایمی)، نمایش داده می شود.

مشترکین می توانند در این قسمت از گزینه " افزایش اعتبار"، جهت افزایش اعتبار ریالی خود، استفاده نمایند.


پس از افزایش اعتبار به میزان مابه التفاوت قیمت سیم کارت اعتباری و دایمی، مشترک می بایست مجدداً با مراجعه به قسمت "تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی" مراحل فوق را طی نماید.
در صورت انتخاب گزینه "تایید"، پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن درخواست مشترک، نمایش داده می شود.

امکان بررسی وضعیت تغییر نوع سیم کارت در همین سامانه، در قسمت محصولات من/ شماره های من/ "نوع سیم کارت"، فراهم می باشد.


توجه: پس از تبدیل سیم کارت اعتباری به دایمی، امکان دسترسی به ریزمکالمات سیم کارت اعتباری قبلی وجود نخواهد داشت.