رومینگ ملی

رومینگ ملی خدمتی است که با استفاده از آن، مشترکین رایتل می‌توانند از خدمات پایه شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت همراه نسل دوم سایر اپراتورها در مناطق خارج از پوشش‌ نسل سوم و چهارم رایتل استفاده نمایند. بدین ترتیب مشترکین رایتل از بیشترین پوشش شبکه تلفن همراه در کشور برخوردار شده اند. در حالت رومینگ ملی، کیفیت ارائه خدمات به مشترکین رایتل، مطابق سطح کیفیت خدمات اپراتور میزبان خواهد بود.

نحوه کارکرد

  • این سرویس نیازی به فعالسازی نداشته و مشترک به محض خروج از مناطق تحت پوشش شبکه رایتل به شبکه رومینگ ملی منتقل و با ورود مجدد به مناطق تحت پوشش شبکه رایتل، در زمان کوتاهی، شبکه رایتل مجدد بر روی دستگاه ثبت می شود.
  • در‌صورت عدم جستجوی خودکار، می‌توان به‌صورت دستی نسبت به جستجو و ثبت یکی از شبکه های موجود اقدام نمود.
  • جهت غیر فعال‌سازی این سرویس، کافیست مشترک تنظیمات مربوط به انتخاب «حالت شبکه» را در دستگاه مورد استفاده خود، بر روی وضعیت Only WCDMA یا 3G Only قرار دهد یا به ‌صورت دستی شبکه رایتل را در دستگاه خود ثبت نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای فعال سازی و غیر فعال سازی سرویس رومینگ ملی مراجعه فرمائید.
  • برقراری تماس بین الملل از طریق شماره گیری 020 در حالت رومینگ ملی میسر نیست.
  • امکان استفاده از کلیه کدهای دستوری در حالت رومینگ ملی میسر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کدهای دستوری مراجعه فرمائید.

استفاده از سرویس اینترنت

جهت استفاده از سرویس اینترنت در حالت رومینگ، کافیست گزینه Data Roaming بر روی تلفن همراه فعال شود.

هزینه

هزینه استفاده از این سرویس هیچگونه تفاوتی با هزینه استفاده از خدمات شبکه رایتل نداشته و استفاده از کلیه بسته‌های سیم‌کارت‌های رایتل (شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت) در همه مناطق تحت پوشش شبکه رومینگ ملی (شبکه نسل دوم) امکان‌پذیر است.