رایتل به تمام دستورالعمل‌های ابلاغی برای آموزش مجازی عمل کرده است

آزیتا دهقان درباره عملکرد اپراتور رایتل در دوران کرونا برای بهبود وضعیت آموزش مجازی توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی #رایتل و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:

آزیتا دهقان مدیر توسعه محصولات و خدمات رایتل عنوان کرد؛ بر اساس مسئولیت اجتماعی و دستورات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در راستای بهبود وضعیت دانش آموزان برای استفاده از آموزش مجازی مدارس، اینترنت اپلیکیشن شاد بر اساس
IP‌های اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش در رایتل هم مانند سایر اپراتور‌ها رایگان شد.

دهقان بیان کرد: با توجه به دستور وزارت ارتباطات، اقدامات لازم جهت رایگان سازی
IP‌های دانشجویی دانشگاه‌ها در سیستم آموزش عالی هم انجام شده است.

سیم‌کارت‌های دانشجویی در طرح دانشجوی رایتل نیز ارائه می‌شود که به نسبت سیم‌کارت‌های عادی با تعرفه‌های به صرفه‌تر و بسته‌های اینترنت ارزان قیمت‌تر درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: رایتل در حال مذاکره با دارندگان پلتفرم‌های آموزش مجازی است تا پس از رسیدن به یک جمع بندی و مدلی جامع بتواند بیشترین بازدهی را برای دانش آموزان و دانشجویان در سراسر کشور ارائه کند.

مدیر توسعه محصولات و خدمات رایتل درباره دسترسی مشترکان این اپراتور به اینترنت سفید گفت: موضوعی که وزیر ارتباطات با عنوان اینترنت سفید مطرح کرده است به معنای اینترنتی است که به سایت‌های مشخصی دسترسی داشته باشد. این موضوع درحال پیاده سازی است که بعد از تجاری سازی از طریق این اپراتور اعلام خواهد شد.

دهقان تصریح کرد: اینترنت سفید با هدف رفع نگرانی والدین درباره دسترسی فرزندان به سایت‌هایی که مورد تایید والدین نیست برنامه ریزی شده و در این طرح سایت‌های مجاز قرار داده می‌شود که والدین می‌توانند فقط دسترسی این سایت‌ها را برای فرزندانشان مجاز کنند؛ البته والدین می‌توانند زمانی که خودشان از سیمکارت استفاده می‌کنند اینترنت عادی را فعال کنند و به همه سایت‌ها دسترسی داشته باشند.

این امکان یا دسترسی مانند زمانی است که دو حساب کاربری متفاوت وجود داشته باشد و با ساز و کار کد دستوری و یا سایر روش‌هایی که اپراتور‌ها می‌توانند از آن طریق طرح مذکور را پیاده سازی کنند، تبیین می‌شود. استفاده از اینترنت سفید در سرعت اینترنت تاثیری نخواهد داشت.

وی درباره عمل کردن این اپراتور به وظایفش در حیطه آموزش مجازی توضیح داد: درباره رایتل تمام دستور العمل‌های دریافتی را عملی کرده‌ایم.

مدیر توسعه محصولات و خدمات رایتل درپاسخ به این سوال که آیا فعالیت‌های رایتل در زمینه آموزش مجازی در آینده دستخوش تغییر می‌شود بیان کرد: اگر قوانین کشور در این زمینه تغییر کند بالتبع فعالیت‌های رایتل نیز متناسب با قوانین، شکل جدید به خود می‌گیرد، ولی در حال حاضر بر طبق همین روال ارائه خدمات در راستای بهبود آموزش مجازی ادامه خواهد یافت.