سیم کارت دیتا

سیم کارت دیتای رایتل با پیش شماره 0921 ، ویژه دسترسی به اینترنت پرسرعت و خدمات انتقال داده بوده و از قابلیت دریافت و ارسال پیام کوتاه و پیام چندرسانه ای نیز برخوردار است. این سیم کارت را می توان در موارد زیر استفاده نمود:

 • انواع مودم های نسل‌های نوین ارتباطی (دانگل و رای‌فای)
 • انواع تبلت‌های نسل‌های نوین ارتباطی
 • رایانه های شخصی و قابل حمل
 • تمامی دستگاه‌ها با قابلیت اتصال به شبکه رایتل

در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده از سیم‌کارت دیتای رایتل از اولین اینترنت پر سرعت همراه کشور در حین حرکت و با سرعت‌های مختلف بهره‌مند گردید.
جهت اطلاع از سازگاری گوشی و یا تبلت خود با فناوری 3G/4G به صفحه زندگی هوشمند در بخش خدمات مشتریان مراجعه فرمایید.

توجه:

 • برخورداری از خدمات سرویس اینترنت نسل چهارم رایتل بدون نیاز به تعویض سیم کارت با قرار داشتن در محدوده پوشش دهی 4G و فعال بودن تنظیمات اینترنت نسل چهارم دستگاه شما در کلیۀ طرح های رایتل فراهم می باشد.
 • استفاده از خدمات رایتل تنها در مناطق تحت پوشش شبکه نسل های نوین ارتباطی رایتل (3G/4G) امکان پذیر است؛ در مناطق خارج از پوشش دهی رایتل، استفاده از خدمات پایه، شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت تحت پوشش خدمت رومینگ ملی (شبکه نسل دوم / 2G اپراتورهای میزبان) و مطابق تعرفه‌های عادی شبکه رایتل (خارج از بسته) میسر است. جهت اطلاع از بسته های آغازین به صفحه فروش عادی سیم‌کارت دیتا مراجعه نمایید.
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه طرح‌های سیم‌کارت دیتا مراجعه نمایید.
 • سیم‌کارت‌های رایتل در قطع عادی، نانو، سیم‌کارت‌های دو پانچ و سیم‌کارت‌های سه پانچ ارایه می‌شوند که هر یک با دستگاه‌های خاصی سازگارند. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه اندازه سیم‌کارت‌ها مراجعه نمایید.

ثبت نام و خرید

تعرفه خدمات سیم کارت دیتا

تعرفه مصرف عادی (خارج از بسته) خدمات سیم کارت دیتا رایتل به ترتیب مندرج در جدول زیر محاسبه می شود.

تعرفه عادی سیم کارت دیتا
خدمات واحد قیمت قیمت (ریال )
پیامک فارسی ریال / پیامک 105
پیامک انگلیسی ریال / پیامک 220
پیام چندرسانه ای ریال / پیامک 400
اینترنت 3G/4G ریال / کیلوبایت 0.5
اینترنت 2G (در حالت رومینگ ملی) * ریال / کیلوبایت 0.5

* در حالت رومینگ ملی ، کیفیت ارایه خدمات، مطابق سطح کیفیت خدمات اپراتور میزبان خواهد بود. بنابراین، سرویس اینترنت دریافتی در این مناطق نیز مطابق ویژگی‌های اینترنت GPRS/EDGE (نسل دوم) می باشد.
برخورداری از خدمات سرویس اینترنت نسل چهارم رایتل بدون نیاز به تعویض سیم کارت با قرار داشتن در محدوده پوشش دهی 4G و فعال بودن تنظیمات اینترنت نسل چهارم دستگاه شما در کلیۀ طرح های رایتل فراهم می باشد.

توجه: مصرف از حجم ترافیک عادی خدمات داده (در قالب بسته یا تعرفه عادی) جهت بازدید و استفاده از خدمات و محصولات بومی که فهرست آنها در صفحه ترافیک بومی آمده است، مشمول 50% کاهش تعرفه است، به عبارت دیگر، به ازای هر واحد مصرف ترافیک داخلی نصف تعرفه عادی از حساب شما مشترک عزیز کسر می گردد. در هنگام مصرف خدمات داده در قالب بسته خریداری شده نیز مصرفِ هر دو واحد ترافیک داخلی معادل یک واحد محسوب می شود. لازم به ذکر است، مصرف سرویس اینترنت در وب سایت های بین الملل همچنان با تعرفه همیشگی صورت می گیرد.
اطلاعات بیشتر را در مورد ترافیک بومی و بین الملل می توانید در صفحه ترافیک بومی دریافت نمایید.
جهت مشاهده تعرفه مصرف خدمات پایه سایر سیم­ کارت ­های رایتل و مقایسه آنها، به صفحه تعرفه ­های پایه مراجعه نمایید.

روش های خرید بسته های اینترنت و پیامک

شما، مشترک سیم کارت دیتای رایتل می توانید از طرق زیر، اقدام به خرید بسته های اینترنت و پیامک اقدام نمایید:

روش های افزایش اعتبار ریالی

در حال حاضر شما ، مشترکین سیم کارت های دیتای می توانید از طریق خرید کارت شارژ فیزیکی و یا شارژ الکترونیکی، نسبت به افزایش اعتبار سیم کارت خود اقدام نمایید.

افزایش اعتبار به روش الکترونیکی

شارژ الکترونیکی رایتل در مبالغ متنوعی مطابق با جدول زیر ارایه می شود که شما مشترکین سیم کارت دیتای می توانید بر حسب نیاز و مصرف خود، شارژ مناسب را انتخاب نمایید.

مبلغ اعتبار شارژهای الکترونیکی رایتل
مبلغ شارژ (ریال) اعتبار انجام شده پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده (ریال)
10,000 9,174
20,000 18,349
50,000 45,872
100,000 91,743
200,000 183,486
500,000 458,716
1,000,000 917,431
 • تمام مبالغ ذکر شده بر حسب ریال می‌باشند.
 • اعتبار، از زمان وارد نمودن رمز محاسبه می‌شود.

افزایش اعتبار با استفاده از کارت شارژ فیزیکی

شما، مشترکین سیم کارت های دیتا می توانید با مراجعه به هر یک از فروشگاه های رایتل و یا نمایندگان فروش و خدمات نسبت به خرید کارت شارژ اقدام نمایید.

مبلغ اعتبار شارژهای فیزیکی رایتل
مبلغ شارژ ( ریال) اعتبار انجام شده پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده (ریال)
20,000 18,349
50,000 45,872
100,000 91,743
200,000 183,486

روش های افزایش اعتبار به روش الکترونیکی

افزایش اعتبار الکترونیکی سیم‌کارت‌های دیتای رایتل به دو روش زیر امکان‌پذیر است:

خرید کارت شارژ الکترونیکی

 1. شما، مشترکین سیم‌کارت‌های دیتای رایتل می‌توانید با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار و انتخاب گزینه خرید کارت شارژ، شارژ الکترونیکی مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای افزایش اعتبار سیم‌کارت در این روش لازم است رمز شارژ الکترونیکی دریافت شده را با دستور #رمز شارژ*141* وارد نمایید. مبالغ اعتبار شارژ الکترونیکی رایتل در جدول مبلغ اعتبار شارژهای الکترونیکی رایتل آورده شده است.
 2. شارژ الکترونیکی رایتل از مراکز معتبری که در ادامه معرفی می‌شوند نیز قابل خریداری است.

شارژ مستقیم

 1. شما، مشترکین سیم‌کارت‌های دیتای رایتل با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار ، به سادگی و بدون ورود به حساب کاربری‌تان، می‌توانید نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود اقدام نمایید. در این روش بدون نیاز به وارد نمودن شماره رمز شارژ، اعتبار خریداری شده بلافاصله و به‌طور مستقیم به سیم‌کارت مورد نظر اختصاص داده خواهد شد. در این روش با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، امکان افزایش اعتبار از 10,000 تا 2,000,000 ریال و هر مضربی از 100 ریال امکان‌پذیر خواهد بود.
 2. شما، مشترکین سیم کارت‌های دیتای رایتل همچنین می‌توانید با مراجعه به سامانه مدیریت حساب ، علاوه بر بهره‌مندی از خدمات متنوع آن در بخش افزایش اعتبار، با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود به‌طور مستقیم (بدون نیاز به وارد کردن رمز شارژ) اقدام نمایید.
 3. خرید شارژ مستقیم رایتل همچنین از طریق کدهای دستوری مندرج در جدول مراکز مجاز طرف قرارداد رایتل امکان‌پذیر است.
 4. شما مشترکین سیم‌کارت‌ دیتای رایتل می‌توانید با شماره‌گیری 09202000000 از خطوط غیر رایتلی و 200 از سیم‌کارت دایمی و یا اعتباری رایتل با اتصال به سامانه تلفن گویا و استفاده از کارت بانک‌های عضو شبکه شتاب و رمز دوم، نسبت به افزایش اعتبار خود به‌صورت مستقیم (شارژ مستقیم)، اقدام نمایید.

مراکز فروش و توزیع شارژ الکترونیکی

شما، مشترکین سیم‌کارت‌های دیتای رایتل می‌توانید با استفاده از هر یک از کارت‌های عضو شبکه شتاب و مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز (ATM)، اینترنت بانک، همراه بانک، تلفن بانک، وب‌سایت، وب‌کیوسک و گیشه های مجازی بانک‌ها (VTM)، دستگاه های کارت‌خوان (پایانه‌های فروشگاهی POS) و همچنین کدهای دستوری شرکت‌ها یا بانک های منتخب طرف قرارداد رایتل، نسبت به خرید شارژ الکترونیکی و افزایش اعتبار اقدام نمایید.

مراکز مجاز طرف قرارداد رایتل جهت خرید شارژ الکترونیکی
خودپرداز بانک ها (ATM) پایانه های فروشگاهی (POS) کدهای دستوری (USSD)
اقتصاد نوین
ایران زمین
آینده
پارسیان
پاسارگارد
پست بانک
توسعه تعاون
دی
رفاه
سامان
سرمایه
سینا
قرض الحسنه مهر ایران
قوامین
کارآفرین
کشاورزی
مسکن
ملت
ملی
شهر
به پرداخت ملت
پرداخت الکترونیک سامان
پرداخت الکترونیک پاسارگاد
تجارت الکترونیک پارسیان
داده ورزی سداد بانک ملی
آسان پرداخت پرشین (آپ)
مبنا کارت آریا
پرداخت الکترونیک سداد بانک ملی
*733#
*780#
*724#
*789#
*713#

مشترک گرامی،
توجه داشته باشید تنها در صورت خرید شارژ از طریق توزیع کنندگان الکترونیکی رایتل یا موارد ذکر شده در بالا، امکان پیگیری خرید و افزایش اعتبار شما برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل وجود خواهد داشت.

شارژ شورانگیز

شما مشترکین سیم‌کارت‌های دیتا می‌توانید با مراجعه به صفحه افزایش اعتبار و خرید شارژ شورانگیز، 35% اعتبار بیشتر نسبت به مبلغ اصلی شارژ دریافت کنید. مهلت استفاده از شارژ هدیه با توجه به مبلغ شارژ، تعیین می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه شارژ شورانگیز مراجعه نمایید.

کدهای دستوری قابل استفاده سیم کارت دیتا

کد دستوری توضیحات
*144# برای مشاهده بسته های موجود و باقیمانده آنها
*145*رمز شارژ# شارژ شورانگیز سیم کارت
*146# استعلام اعتبار شارژ شورانگیز
*141*رمز شارژ# شارژ سیم کارت
*140# باقیمانده شارژ
*133# انتقال اعتبار
*211# استعلام شماره سیم کارت

چرخه عمر سیم کارت دیتا

ردیف وضعیت توضیح
1 غیر فعال پس از خرید سیم کارت، وضعیت آن به صورت پیش فرض غیر فعال است
2 فعال سیم کارت دیتا با اولین ارسال پیامک، اتصال به اینترنت یا اولین شارژ از حالت غیر فعال به فعال تبدیل می شود.
3 قطع یکطرفه در صورتی که مبلغ اعتبار به اتمام رسیده باشد، سیم کارت از حالت فعال به یک طرفه تبدیل خواهد شد. برای سیم کارت دیتای یک طرفه امکان ارسال پیامک یا استفاده از سرویس دیتا وجود ندارد و تنها امکان دریافت پیامک را خواهد داشت. مشترک در صورت شارژ مجدد (افزایش اعتبار / دریافت اعتبار / خرید بسته) از حالت قطع یک طرفه به فعال تبدیل خواهد شد.
4 قطع دو طرفه در صورتی که مشترک به مدت 180 روز متوالی در حالت یک طرفه باقی بماند به صورت دو طرفه قطع خواهد شد. به این معنی که کلیه خدمات برای مشترک غیر فعال خواهد بود. مشترک می تواند با افزایش اعتبار / دریافت اعتبار / خرید بسته از حالت قطع دو طرفه به فعال تبدیل شود.
5 منقضی در صورتی که مشترک به مدت 365 روز متوالی در حالت قطع دو طرفه باقی بماندو یا چنانچه سیم کارت غیر فعال به مدت 365 روز فعال نشود، سیم کارت و شماره همراه او منقضی خواهد شد. با منقضی شدن سیم کارت، مشترک می تواند در چارچوب سیاست های روز رایتل ظرف مدت 3 سال و با مراجعه به یکی از فروشگاه های رایتل و پرداخت مجدد مبلغ سیم کارت را به وضعیت فعال برگرداند.
6 بازیافت در صورتی که سیم کارت، 3 سال متوالی در وضعیت منقضی باقی بماند، سیم کارت وی به طور خودکار بازیافت و قابل واگذاری به غیر خواهد بود.