بنر رومینگ ملی

رومینگ ملی

دسترسی به خدمات رایتل در سراسر نقاط ایران
رایتل برای نخستین بار در کشور با برقراری رومینگ ملی و همکاری اپراتورهای داخلی موفق به تکمیل پوشش سراسری در تمامی جاده‌ها و شهرهای ایران شده است.
رومینگ ملی خدمتی است که با استفاده از آن، مشترکین رایتل می‌توانند از خدمات پایه شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت همراه سایر اپراتورها (نسل دوم) در مناطق خارج از پوشش‌دهی رایتل استفاده نمایند. بدین ترتیب مشترکین رایتل از بیشترین پوشش شبکه تلفن همراه در کشور برخوردار می شوند.
در حالت رومینگ، کیفیت ارائه خدمات به مشترکین رایتل، مطابق سطح کیفیت خدمات اپراتور میزبان خواهد بود. بنابراین، سرویس اینترنت دریافتی در این مناطق نیز مطابق ویژگی‌های اینترنت GPRS/EDGE (نسل دوم) می باشد.

نحوه کارکرد

  • جهت فعال‌سازی این سرویس، کافیست مشترک تنظیمات مربوط به انتخاب «حالت شبکه» را در دستگاه مورد استفاده خود، برای انتخاب شبکه نسل سوم (3G) بر روی گزینه WCDMA (preferred)/GSM یا Dual Mode و برای انتخاب شبکه نسل چهارم (LTE) بر روی گزینه LTE(preferred)/WCDMA/GSM یا (LTE (recommended قرار دهد. با ورود مجدد مشترک به مناطق تحت پوشش شبکه رایتل، در زمان کوتاهی، شبکه رایتل مجدد بر روی دستگاه ثبت می شود.
    در‌صورت عدم جستجوی خودکار، می‌توان به‌صورت دستی نسبت به جستجو و ثبت یکی از شبکه های موجود اقدام نمود.
  • جهت غیر فعال‌سازی این سرویس، کافیست مشترک تنظیمات مربوط به انتخاب «حالت شبکه» را در دستگاه مورد استفاده خود، بر روی وضعیت Only WCDMA یا
    3G Only قرار دهد یا به‌صورت دستی شبکه رایتل را در دستگاه خود ثبت نماید.
  • جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای فعال سازی و غیر فعال سازی سرویس رومینگ ملی مراجعه فرمائید.
  • برقراری تماس بین الملل از طریق شماره گیری 020 در حالت رومینگ ملی میسر نیست.
  • امکان استفاده از کلیه کدهای دستوری در حالت رومینگ ملی میسر است.

استفاده از سرویس اینترنت

جهت استفاده از سرویس اینترنت در حالت رومینگ، کافیست تنظیمات اینترنت رایتل برروی دستگاه مورد استفاده، اعمال گردد و گزینه Data Roaming نیز فعال شود. لازم به ذکر است، با استفاده از مودم‌های نسل سوم و چهارم رایتل، امکان استفاده از سرویس اینترنت پرسرعت همراه (نسل سوم و چهارم) با توجه به تکنولوژی پشتیبانی کننده مودم وجود دارد ؛ همچنین در صورتی که دستگاه قابلیت پشتیبانی از سرویس رومینگ را دارا باشد، در حالت رومینگ کیفیت سرویس اینترنت مطابق ویژگی‌های اینترنت GPRS/EDGE (نسل دوم) می‌باشد.

هزینه

این سرویس برای کلیه مشترکین رایتل فعال است؛ هزینه استفاده از خدمات تماس صوتی و پیامک در حالت رومینگ برای مشترکین رایتل مطابق تعرفه‌های عادی شبکه رایتل (خارج از بسته) است. جهت اطلاع از هزینه استفاده از اینترنت در حالت رومینگ اینجا کلیک نمایید. لازم بذکر است استفاده از انواع خدمات رایتل در قالب بسته ها و طرح ها، منوط به حضور در شبکه رایتل است.