ازآنجا که امروزه سفر به بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌است، دسترسی همیشگی به خدمات ارتباطی نقش و جایگاه ویژه‌ای برای افراد یافته است. بدین منظور رایتل کوشیده‌است تا با افزایش پوشش شبکه در خارج از کشور، با استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی، برای مشترکین خود امکان استفاده از خدمات رایتل را با تعرفه‌های مناسب فراهم آورد. با سرویس رومینگ بین‌المللی رایتل، نیازی به خرید سیم‌کارت کشور میزبان نخواهد بود و استفاده‌کنندگان از این سرویس می‌توانند از سیم‌کارت خود برای برقراری و دریافت تماس و پیامک در کشورهای طرف قرارداد استفاده نمایند.

سوالات متداول

چگونه اعتبار سیم کارت خود را افزایش دهیم؟

  • مشترکین سیم­کارت­های اعتباری و دیتا، در صورت نیاز به افزایش اعتبار، می‌توانند به صفحه « افزایش اعتبار» وب‌سایت رایتل مراجعه و سیم­کارت خود را شارژ نمایند. همچنین افزایش اعتبار از طریق شماره‌گیری کدهای دستوری #724*، #733*، #720*، #780*،  #797*، #789*، #770*  امکان‌پذیر است.

    مشترکین سیم­کارت دایمی، به‌منظور جلوگیری از قطع یک­طرفه و افزایش سقف اعتبار خود، می‌توانند با ورود به «سامانه مدیریت حساب»، قسمت "مدیریت اعتبار"، سقف اعتبار خود را تا مبلغ 860 هزار تومان افزایش دهند.

در صورت حضور مشترک در هر یک از کشورهای تحت پوشش رایتل، چگونه می توان از تعرفه‌های رومینگ بین الملل مطلع شد؟

جهت اطلاع از تعرفه‌های رومینگ بین‌الملل می‌توانید از فهرست سمت راست، اپراتورهای پوشش‌دهنده کشور مقصد را انتخاب نموده و یا با شماره 00989202000000 تماس حاصل نمایید.

آیا با روشن کردن گوشی در حالت رومینگ، از اعتبار سیم‌کارت شما کسر می‌گردد؟

خیر، با روشن کردن گوشی در حالت رومینگ، چنانچه از سرویس‌های تماس، ارسال پیامک و یا اینترنت همراه استفاده نکنید، هیچ مبلغی از شما کسر نخواهد شد.

چگونه از فعال شدن ناخواسته سرویس رومینگ در مناطق مرزی جلوگیری کنیم؟

در نقاط مرزی کشور، همواره احتمال همپوشانی شبکه اپراتور داخلی با شبکه اپراتور کشور همسایه وجود دارد؛ بنابراین از تحت پوشش بودن شبکه رایتل یا سایر اپراتورهای داخلی در حالت رومینگ ملی، بر روی دستگاه مورد استفاده خود اطمینان حاصل فرمایید.

نکات

  • تعرفه‌های ارایه شده به ریال می‌باشند .
  • قیمت‌های ارایه شده بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد.
  • جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات رومینگ به صفحه راهنمای تنظیمات رومینگ مراجعه نمایید
  • در هنگام استفاده از این سرویس، هزینه تماس بر مبنای دقیقه محاسبه می‌گردد. به عبارتی برای تماس‌های کمتر از 60 ثانیه، هزینه یک دقیقه تماس محاسبه می‌شود و مبنای محاسبه هزینه اینترنت هر 50 کیلوبایت می­ باشد.
  • روشن کردن گوشی در حالت رومینگ هزینه ای نخواهد داشت.